RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Osiągnięcia sportowe
Eliza Mistrzynią Polski, Michał dziesiąty! PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Eliza Wcisłak uczennica klasy Ia i Michał Rusak uczeń klasy IIIi reprezentowali MLKPC Sokołów Podlaski w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do 20 lat, które rozgrywane były od 6 do 8 czerwca br. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Michał startował w sobotę wieczorem, w kategorii wagowej do 85 kg. Zawodnik zaliczył w sumie tylko dwa podejścia, po jednym w rwaniu i podrzucie. W rwaniu skutecznie, gdyż z każdym podejściem ciężar był podwyższany. Michał zatem, z ogromną wolą walki i pod presją spalenia boju zakończył rwanie z wynikiem 120 kg. Podrzut zaczął od 143 kg, zaliczył ten ciężar. Podejście to było jedynym zaliczonym. Podejścia na 148 oraz 150 zawodnik spalił. Michał został sklasyfikowany   na dobrym 9 miejscu. Jego grupa była bardzo liczna. Startowało w niej aż 24 zawodników.

           W niedzielę rano na pomoście w Zamościu świetnie zaprezentowała się nasza uczennica, zawodniczka MLKPC Sokołów Podlaski, wicemistrzyni Europy do 17 lat, Eliza Wcisłak. Niespełna siedemnastoletnia sztangistka w pięknym stylu wywalczyła mistrzostwo Polski U20 w kat. +75kg. Warto dodać, że była najmłodszą w swojej kategorii wagowej. O złoty medal walczyła z dwudziestoletnią Katarzyną Ordzińską (UKS Gryf Bujny). Obie zawodniczki w rwaniu zaczynały walkę od 87kg. Eliza tego ciężaru nie zaliczyła, Katarzyna tak. Drugie podejście do tego ciężaru Elizie się udało, jej rywalka natomiast wyrwała 91kg. W trzecim podejściu sokołowianka zaliczyła 91 kg, a jej rywalka spaliła podejście do 93kg. Obie zawodniczki ukończyły rwanie z wynikiem 91kg. Eliza Wcisłak była jednak dużo lżejsza od przeciwniczki i wygała tę rywalizację wagą ciała. Podrzut Eliza rozpoczęła od 103kg, które zaliczyła. Ordzińskiej pierwsze podejście do 106kg nie zostało zaliczone, ponieważ dotknęła łokciami kolan. Drugie na tym samym ciężarze zaliczyła. Wcisłak w trzeciej próbie zadysponowała 107kg i podzuciła ten ciężar. Tym samym nasza zawodniczka uzyskała przewagę w podejściach. Szangistka Gryfu Bujny walcząc o pierwsze miejsce zadysponowała 111kg na sztangę, jednak nie podołała temu ciężarowi. Dzięki takiemu obrotowi sprawy Eliza Wcisłak została na prowadzeniu. Sokołowianka zrezygnowała z trzciego podejścia w podrzucie.

                Eliza Wcisłak tuż po zawodach w Zamościu udała się na zgrupowanie kadry narodowej U20 w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Tam pod okiem trenera kadry kobiet U20, Marka Sachmacińskiego będzie szlifowała formę przed Mistrzostwami Świata Juniorek i Juniorów do 20 lat, które odbędą się w Kazaniu (Rosja) w dniach 20-28 czerwca 2014r.

Galeria

 
ELIZA WCISŁAK – WICEMISTRZYNI EUROPY! PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Od 28.05.2014r. do 3.05.2014 w Ciechanowie miały miejsce Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do 17 lat w podnoszeniu ciężarów. Po pełnym wyrzeczeń okresie przygotowań, w ostatnim dniu zawodów na pomoście pojawiła się uczennica naszej szkoły, uczęszczająca do klasy Ia, Eliza Wcisłak z MLKPC OSiR Sokołów Podlaski i w pięknym stylu wywalczyła wicemistrzostwo Europy!

Eliza wystąpiła w kategorii wagowej +69 kg i zapewniła widowni ogromne emocje. Od samego początku była wymieniana jako faworytka i nie zawiodła pokładanych w niej nadziei.

W rwaniu Eliza zaliczyła trzy podejścia, a ostatnie z nich – na 95 kg jest nowym rekordem Polski do lat 17. Taki wynik dał Elizie srebrny medal. Brąz wywalczyła Kinga Kaczmarczyk. Rwanie wygrała reprezentantka Rosji – Nadieżda Owczynnikowa, uzyskując taki sam rezultat jak Eliza – 95 kg.

O podziale medali zdecydował podrzut. Jako pierwsza do zawodów przystąpiła Kinga Kaczmarczyk. Podrzuciła 105 kg, potem 108 kg i 110 kg, co wystarczyło na zajęcie trzeciego miejsca w dwuboju – równe 200 kg (90 kg + 110). Także od 105 kg rozpoczęła podrzut Eliza, ta próba okazała się bardzo dobra. Następnie Eliza podrzuciła ciężar 111kg, otrzymując gromkie brawa od widowni! Jedno podejście miała w zapasie Rosjanka Nadieżda Owczynnikowa. Podniosła tyle co Eliza – czyli 111 kg, ale z mniejszą wagą ciała, dlatego też, to do niej powędrował złoty medal w dwuboju.

Przez całe zawody Elizie towarzyszył trener kadry narodowej oraz jej tata, który jest również jej trenerem – pan Tomasz Wcisłak. Łącznie Eliza z zawodów przywiozła 3 medale.

Jesteśmy z Elizy bardzo dumni! Serdecznie gratulujemy jej ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

Rekord Polski w rwaniu.

Najlepsze zawodniczki ME do lat 17_ w kat. + 69 kg juniorek. Od lewej Eliza Wcisłak, Nadieżda Owczynnikowa, Kinga Kaczmarczyk.

Zdjęcia pochodzą ze stron Polska Kadra TV oraz PZPC.

 
Kolejny turniej regionalnych rozgrywek piłki nożnej PDF Drukuj
Wpisany przez R. Mielniczuk   
środa, 30 października 2013 04:42

24.10.2013 r. odbył się kolejny turniej regionalnych rozgrywek piłki nożnej. Reprezentacja naszej szkoły  rozegrała w Siedlcach dwa spotkania.

ZS 1 - ZS Mińsk Mazowiecki 2:2

ZS 1 - ZS 3 Siedlce 5:6

Nasz zespół awansował do 1/4 finału regionalnych rozgrywek.

Skład:

1. Jedliński Paweł

2. Węcławek Karol

3. Buczyński Paweł

4. Świnarski Rafał

5. Czerkas Bartłomiej

6. Nowotniak Jakub

7. Piotrowski Michał

8. Komycz Kacper

Gratulacje

 

 
INDYWIDUALNE POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE PDF Drukuj
Wpisany przez E.Wcisłak   
czwartek, 24 października 2013 16:36

W piątek 27 września Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sokołowie Podlaskim wraz z Zespołem Szkół w Sterdyni zorganizowali Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych. Trasa przebiegała wokół sterdyńskiego zalewu. W zawodach brali udział zawodnicy reprezentujący szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Na trudnej, nasiąkniętej wodą trasie wystartowało 376 uczestników reprezentujących 14 szkół podstawowych, 9 gimnazjalnych i 3 ponadgimnazjalne. Medale i dyplomy dla najlepszych w poszczególnych biegach wręczali Wójt Gminy Sterdyń Pan Marian Zalewski oraz przedstawiciel Zarządu Rady Powiatu Sokołowskiego Pan Tadeusz Mróz. Rozegrano 12 biegów w różnych kategoriach wiekowych. Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim reprezentowało 29 zawodników – 10 dziewcząt i 19 chłopców. Najlepsi biegacze będą reprezentowali powiat sokołowski na regionalnych biegach przełajowych, które odbędą się 8 października w Siedlcach.

Galeria

Zmieniony: środa, 30 października 2013 10:06
Więcej…
 


BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.