Wpisany przez Administrator
|
W finale ustnym, który odbył się 18 listopada 2014 r. wzięły udział trzy drużyny z klas: Ib, Ih i Ii. Uczestnicy odpowiadali łącznie na 5 pytań (po trzy z historii i dwa z języka polskiego). Niektóre pytania z historii ilustrowane były źródłami obrazowymi (fotografie, reprodukcje malarskie), a pytania z języka polskiego dotyczyły znajomości dwóch lektur: „Potopu” i „Reduty Ordona”.
Po wyrównanej walce, przy głośnym dopingu licznie zgromadzonej publiczności, pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy Ib – Sylwia Kulik i Grzegorz Krysiak (9 pkt). Drugie miejsce zajęła klasa Ih, reprezentowana przez Karolinę Przywózką (8 pkt), a trzecie miejsce – reprezentacja klasy Ii w osobach: Adriana Sikorska i Radosław Świnarski. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.
Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni na sali wysłuchali wiązanki pieśni patriotycznych, związanych z obchodami Święta Niepodległości, w profesjonalnym wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „Szara-Band”, pod kierownictwem p. Bogusława Kwiatkowskiego. W przygotowaniu i przeprowadzeniu finału ustnego Konkursu zaangażowani byli ponadto: p. Monika Filip, p. Jolanta Iwańska, p. Maryla Łomża i p. Włodzimierz Chybowski.
Wszystkim finalistom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy oraz życzymy sukcesów w dalszej edukacji.
Przygotował: Włodzimierz Chybowski |
|
Wpisany przez Administrator
|
W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 12 listopada 2014 r. (test pisemny z historii) wzięło udział ośmiu uczniów z klas: Ib, Ih, Ii oraz Ij.
Wyniki indywidualne (maksymalnie 30 pkt):
- Klaudia Przywózka z klasy Ih – 20 pkt
- Sylwia Kulik z klasy Ib – 15 pkt
- Grzegorz Krysiak z klasy Ib – 14 pkt.
Pozostałe miejsca zajęli: 4) Adriana Sikorska (Ii), 5)-6) Radosław Świnarski (Ii) i Karol Deniziak (Ij), 7) Magdalena Świnarska (Ij), 8) Norbert Bogaj (Ij).
Do finału ustnego (pytania z historii i języka polskiego), który będzie 18 listopada 2014 r. zakwalifikowały się następujące drużyny: klasa Ib (Sylwia Kulik i Grzegorz Krysiak), klasa Ih (Klaudia Przywózka) oraz klasa Ii (Adriana Sikorska i Radosław Świnarski).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i uzyskanie wysokich wyników, a finalistom gratulujemy zdobytej wiedzy oraz osiągniętego sukcesu.
Maryla Łomża, Monika Filip i Włodzimierz Chybowski
|
Wpisany przez Administrator
|
- Konkurs jest organizowany z okazji XCVI rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
- W konkursie biorą udział reprezentacje klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i technikum (po 2 uczniów z klasy).
- Eliminacje pisemne (test z historii) odbędą się w środę 12 listopada 2014 r. o godz. 9:40 w sali 212.
- Finał ustny (pytania z języka polskiego i historii), w którym udział wezmą 3 najlepsze zespoły, odbędzie się we wtorek 18 listopada 2014 r. o godz. 10:40 w świetlicy szkolnej.
- Dla wszystkich finalistów przewiduje się nagrody rzeczowe.
- Organizatorzy przyjmują listy uczniów, którzy będą reprezentować swoje klasy.
Organizatorzy – nauczyciele: Maryla Łomża, Monika Filip, Włodzimierz Chybowski
Literatura:
Historia
1. Podręcznik szkolny wyd. Nowa Era z historii dla klasy I, Poznać przeszłość. Wiek XX:
- Wstęp: Co było wcześniej,
- rozdział I, temat 1,
- rozdział II, tematy 1-4.
Język polski
1. Henryk Sienkiewicz – „Potop”,
2. Adam Mickiewicz – „Reduta Ordona”. |
Wpisany przez W. Chybowski, M. Łomża
|
W finale ustnym, który odbył się 12 listopada 2013 r. wzięły udział trzy drużyny z klas: Ii, IIIa i IIId. Uczestnicy odpowiadali łącznie na 5 pytań (po trzy z historii i dwa z języka polskiego). Niektóre pytania z historii ilustrowane były źródłami obrazowymi (fotografie, reprodukcje malarskie), a pytania z języka polskiego dotyczyły znajomości dwóch lektur: „Pana Tadeusza” i „Syzyfowych prac”.
Po wyrównanej walce, przy głośnym dopingu licznie zgromadzonej publiczności, pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy IIIa – Ewelina Piwowar i Kamil Lipiński (6 pkt). Drugie miejsce zajęła klasa Ii, reprezentowana przez Macieja Kisielińskiego (5 pkt), a trzecie miejsce – reprezentacja klasy IIId w osobach: Wioleta Ławecka i Adrian Ratyński (4 pkt). Wszyscy uczestnicy finału otrzymali ciekawe nagrody książkowe, wręczone przez zastępcę dyrektora Zespołu Szkół Nr 1, p. Marka Lewońca.
Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni na sali wysłuchali wiązanki pieśni patriotycznych, związanych z obchodami Święta Niepodległości, w profesjonalnym wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „Szara-Band”, pod kierownictwem p. Bogusława Kwiatkowskiego. W przygotowaniu i przeprowadzeniu finału ustnego Konkursu zaangażowani byli ponadto: p. Monika Filip, p. Magda Filipiak, p. Maryla Łomża i p. Włodzimierz Chybowski.
Wszystkim finalistom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy oraz życzymy sukcesów w dalszej edukacji.
Galeria |
Wpisany przez W. Chybowski, M. Łomża
|
W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 5 listopada 2013 r. (test pisemny z historii) wzięło udział czternastu uczniów, po dwoje z klas: Ia, If, Ih, Ii oraz IIIa, IIId i IIIo.
Wyniki indywidualne (maksymalnie 29 pkt):
1) Kisieliński Maciej z klasy Ii i Ratyński Adrian z klasy IIId – po 23 pkt,
3) Lipiński Kamil z klasy IIIa – 19 pkt.
Wyniki drużynowe:
I miejsce: klasa IIId (Wioleta Ławecka, Adrian Ratyński),
II miejsce: klasa Ii (Magda Kurdzińska, Maciej Kisieliński),
III miejsce: klasa IIIa (Ewelina Piwowar, Kamil Lipiński),
IV miejsce: klasa IIIo (Weronika Chechłowska, Patrycja Kudelska),
V miejsce: klasa Ia (Paweł Dąbkowski, Radosław Żochowski),
VI miejsce: klasa If (Tomasz Adamczuk, Mateusz Wytwer),
VII miejsce: klasa Ih (Kinga Deoniziak, Kacper Sobieski).
Do finału ustnego, który odbędzie się 12 listopada 2013 r. o godz. 11.30, zakwalifikowały się trzy pierwsze drużyny.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i uzyskanie wysokich wyników, a finalistom gratulujemy zdobytej wiedzy oraz osiągniętego sukcesu. |
|
|
|
|
Strona 1 z 2 |