RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Caritas
Wolontariusze na Festynie Rodzinnym „Bądźmy razem” – zdrowi, aktywni, zintegrowani” PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

5 czerwca w Parku Ogińskiego przy Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim odbył się Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem”. W tym roku hasłem przewodnim Festynu były słowa: „ZDROWI – AKTYWNI – ZINTEGROWANI”.

Ponad trzydziestoosobowa grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół Nr 1 bardzo aktywnie włączyła się w zorganizowanie i przeprowadzenie Festynu Rodzinnego. Młodzież od rana pomagała w przygotowaniu pysznych, zdrowych kanapek, pomagała w rozstawianiu stoisk a także w zwykłych czynnościach porządkowych.

Uczniowie z klas licealnych ratownictwa medycznego pod kierunkiem p. Mieczysława Bogaja przygotowali i przeprowadzili pokaz ratownictwa.  Dotyczył on następujących zagadnień: omdlenia, utrata przytomności, epilepsja, krwotoki i zranienia, RKO, EED, wzywanie służb ratowniczych. Pokazy z pierwszej pomocy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Festynu. Każdy mógł spróbować swoich sił w udzielaniu pomocy przedmedycznej ćwicząc na fantomie.

Na wszystkich uczestników Pikniku Rodzinnego czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, place zabaw, kule wodne, spotkania i konkursy z przyrodą, pyszne kanapki oraz drożdżówki. Najmłodsi uczestnicy mogli uczestniczyć w warsztatach twórczych, np. garncarskich, grach, zabawach, zawodach sportowych oraz pokazach samoobrony, które przeprowadzili uczniowie z klas mundurowych z ZSNr 1.

Galeria

Przygotowała: M. Stelmach

Więcej…
 
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pomagają! PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W piątek 4 marca i w sobotę 5 marca wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas po raz kolejny włączyli się w zbiórkę żywności w ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas Polska „Tak, pomagam”!

Podczas zbiórki zebraliśmy w sumie 200 kg żywności oraz 760 zł. Produkty zostaną przekazane jeszcze przed świętami wielkanocnymi rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Część tych produktów wolontariusze przekazali parafialnemu oddziałowi Caritas z parafii konkatedralnej w celu rozdysponowania ich rodzinom potrzebującym z terenu tej parafii.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas wolny, czas przeznaczony na odpoczynek, że nie szczędzili swoich sił i zaangażowania, by pomóc tym, którzy tego potrzebują.

Ogromne podziękowania pragniemy również przekazać WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, za wielki dar serca w postaci produktów czy też środków finansowych. Cieszymy się, że nie brakuje w naszym społeczeństwie ludzi otwartych i wrażliwych na potrzebujących.

Wolontariusze pragną również złożyć podziękowania właścicielom sklepu GAMA w Sokołowie Podlaskim za to, że po raz kolejny pozwalają na przeprowadzenie zbiórki żywności na terenie swoich sklepów.

Przygotowała:  Marta Stelmach

Galeria

 
Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas na Święcie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Przedstawiciele wolontariuszy i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas w sobotę 11 kwietnia, w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego, wzięli czynny udział w obchodach Święta Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Początek uroczystości miał miejsce w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim, gdzie biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, wraz z licznie zgromadzonymi kapłanami odprawił Mszę Świętą w intencji wszystkich wolontariuszy działających na rzecz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, prosząc o wszelkie potrzebne łaski i pomoc w dalszej pracy charytatywnej. Podczas homilii bp Tadeusz Pikus podkreślał szczególną rolę Miłosierdzia
w działalności Caritas: „Miłosierdzie tworzy i buduje. Zarówno człowieka jak i wspólnotę - tłumaczył, dodając, że każdy z nas powinien nie tylko nauczyć się nieść pomoc, ale i ją przyjmować. Caritas powinien pomóc nam wszystkim, byśmy stawali się ludźmi miłosierdzia... Caritas jest sercem działania i misji kościoła. Bez niego właściwie jesteśmy teoretykami. Mamy mieć serce duże, mocne, kochające i wybaczające”.

Po Mszy Świętej wszyscy zaproszeni goście udali się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury, by tam uczestniczyć w dalszej części uroczystości. Podczas tego spotkania zaprezentowana została dotychczasowa działalność Caritasu, Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych i Świetlic Środowiskowych działających na terenie Diecezji Drohiczyńskiej.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego w Zespole Szkół Nr 1 chętnie włączają się w różnego typu akcje i działania inicjowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Wolontariusze współpracują z Domem Miłosierdzia i Świetlicą Środowiskową w Sokołowie Podlaskim. Dwa razy w roku przeprowadzają zbiórki żywności w ramach ogólnopolskich akcji Caritas Polska. Żywność przekazywana jest na potrzeby Domu Miłosierdzia oraz dla osób potrzebujących. Wolontariusze pomagają podczas kolonii organizowanych przez Caritas dla dzieci z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych oraz dla osób niepełnosprawnych.

Święto Caritas było przede wszystkim uhonorowaniem pracowników, wolontariuszy oraz wszystkich osób i instytucji wspierających działania wobec dzieci, osób niepełnosprawnych, ubogich czy dotkniętych klęskami żywiołowymi.

Kapłani sokołowskiej konkatedry w niedzielę rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia, podczas ogłoszeń parafialnych, złożyli podziękowania wszystkim wolontariuszom działającym na rzecz potrzebujących za ich pracę, poświęcenie i ofiarność. W czasach tak trudnych ważne jest, by młodzi ludzie umieli dzielić się z innymi dobrem i miłosierdziem.

Opiekunowie SKC: M. Stelmach, A. Bocian, ks. T. Żukowski

Galeria

 
Udział wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w przedświątecznych akcjach PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

   

„Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy.”
Johann Wolfgang Goethe

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas po raz kolejny przed świętami włączyli się aktywnie w różnego rodzaju akcje pomocy innym ludziom.

W listopadzie w Zespole Szkół Nr 1 przy współpracy z Kościołem Domowym przeprowadzona została zbiórka żywności trwałej (kasze, makarony, olej, mąka, konserwy, dżemy, itp. ) oraz środków czystości i środków do pielęgnacji niemowląt, przeznaczonych do paczek dla rodzin ubogich z terenu miasta. W porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej paczki rozdano wielu najbardziej potrzebującym rodzinom.

Wolontariusze włączyli się również w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla Rodziny wybranej przez naszą szkołę.

12 i 13 grudnia w sklepie Gama uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili zbiórkę żywności w ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności „Tak, pomagam” zorganizowanej przez Caritas Polska. Podczas zbiórki zebraliśmy ponad 125 kg żywności. Na terenie całej Diecezji Drohiczyńskiej wolontariusze ze szkolnych i parafialnych oddziałów Caritas zebrali w sumie 4825 kg żywności oraz 10.957,00 zł. Żywność została przekazana dla osób potrzebujących, a pieniądze zostaną przekazane na dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci i młodzieży organizowanego przez Caritas. Za udział w akcji nasza szkoła i Szkolne Koło Caritas otrzymały podziękowania od ks. dra Łukasza Gołębiewskiego – dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za ich zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka. Osoby, które chciałby włączyć się w prace Szkolnego Koła Caritas prosimy o zgłoszenie się do opiekunów SKC.Przygotowali opiekunowie Szkolnego Koła Caritas: A. Bocian, M. Stelmach, ks. T. Żukowski

 
Wolontariat PDF Drukuj
Wpisany przez Wolontariat   

Już po raz drugi w tym roku szkolnym wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 wraz z Sokołowskim Stowarzyszeniem Młodzieży przeprowadzili zbiórkę pieniędzy w sieci sklepów Topaz. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie dziesięcioletniego Mateusza Sikorskiego.

 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.