RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wspólne horyzonty
Konferencja inaugurująca projekt "Wspólne horyzonty" PDF Drukuj
Wpisany przez A. Raszuk   
poniedziałek, 18 listopada 2013 07:42

14 listopada w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego odbyła się konferencja inaugurująca projekt z doradztwa edukacyjno – zawodowego „Wspólne horyzonty”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, Powiatowego Urzędu Pracy, urzędów gmin, dyrektorzy, pedagodzy i psychologowie ze szkół gimnazjalnych z powiatu sokołowskiego.

Konferencję otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska, która przywitała zaproszonych gości i wyjaśniła cel spotkania- wspólne konstruowanie przyszłości uczniów. Później głos zabrała Wicestarosta Sokołowski Pani Marta Sosnowska, która podkreśliła rolę doradztwa zawodowego we współczesnej szkole i doceniła projekt „Wspólne horyzonty” jako pionierską inicjatywę, która z pewnością pomoże młodzieży w określaniu ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Po wykładzie i prezentacji na temat roli doradcy zawodowego Szkolny Zespół Doradców Zawodowych przedstawił propozycje współpracy, których głównym założeniem były wspólne działania na rzecz ucznia, troska o jego przyszłość edukacyjną i zawodową. Doradcy ZSNr1 zwrócili uwagę na to, że planowanie drogi kariery edukacyjnej i zawodowej jest w dzisiejszym świecie niezwykle ważne, że tylko uczeń, który pozna swój potencjał (swoją osobowość, temperament, predyspozycje i zainteresowania zawodowe, możliwości) będzie mógł podjąć racjonalne decyzje, które przyniosą mu sukces i zadowolenie. Podkreślili także, jak ogromne możliwości, ale jednocześnie obowiązki ma szkoła- nauczyciele, pedagodzy, by mu na pewnych etapach - w poznawaniu siebie, w poszukiwaniu pomysłu na życie – pomóc.

Uczestnicy konferencji pozytywnie wypowiedzieli się o samej inicjatywie i bardzo przychylnie odnieśli się do propozycji Szkolnego Zespołu Doradców Zawodowych. Wiele osób wyraziło wolę współpracy, zostały też podjęte pierwsze kroki – działania realizujące założenia projektu.

Galeria

 

 

 


BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.