RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW I POMOCY NAUKOWYCH ZAKOŃCZONY PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się kiermasz używanych podręczników szkolnych i pomocy naukowych. Jak co roku cieszył się on dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, ich rodziców jak  i nauczycieli naszej szkoły. Na początku września uczniowie przynosili do biblioteki szkolnej podpisane i wycenione podręczniki szkolne, które następnie bibliotekarze i wybrani uczniowie wprowadzali do ewidencji.
Podczas kiermaszu, który odbył się 13 września w świetlicy szkolnej, uczniowie mieli możliwość zakupienia książek z przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych, jak i zawodowych.  W sumie sprzedano 170 książek za łączną sumę ponad 5000 zł. Jak co roku 10% sumy ze sprzedaży podręczników bibliotekarze przeznaczą na uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej.
Kiermasz podręczników szkolnych przygotowały panie : Monika Filip i Renata Chomiuk (bibliotekarze) oraz pani Izabela Rudaś (nauczyciel j. niemieckiego) i pani Magdalena Filipiak (opiekun świetlicy szkolnej). Tegoroczną imprezę szkolną wsparli uczniowie z kl. 3f : Adrian Remiszewski, Anna Błońska, Mateusz Zawadzki, Nataniel Iliewski Kinga Paczóska i Sylwia Nasiłowska.

Galeria

 
Narodowe Czytanie ,,Quo vadis" Henryka Sienkiewicza PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

Narodowe Czytanie, zainicjowane przed 5 laty przez byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, na stałe już wpisało się w kalendarz imprez szkolnych Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. W poprzednich latach czytano już ,,Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz ,,Lalkę" Bolesława Prusa. W tym roku podczas internetowego głosowania Polacy wybrali powieść  Henryka Sienkiewicza ,,Quo vadis", którą to uroczyście odczytano również w naszej szkole w dniu 21 września w świetlicy szkolnej.
Imprezę szkolną oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska, czytając fragment powieści naszego noblisty, przedstawiający rozmowę Petroniusza i Winicjusza, głównych bohaterów ,,Quo vadis". Kolejno ciekawe fragmenty powieści przedstawiali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Wśród uczniów byli to: Ula Sawicka (kl. 4h), Łukasz Rzemek i Maciej Kisieliński (kl. IVi), zaś nauczyciele to : p. Krystyna Romańczuk (nauczyciel      j. polskiego), p. Anna Jankowska (nauczyciel przedmiotów zawodowych), p. Halina Chojecka (nauczyciel matematyki) oraz ks. Tomasz Żukowski. Ciekawy fragment powieści opisujący walkę Ursusa z turem przedstawiła także p. Renata Romańczuk (nauczyciel j. polskiego) w parze ze swoim wychowankiem Mateuszem Strusiem, uczniem kl. 3j.
Imprezę szkolną uświetnił pokaz prezentacji multimedialnej, przedstawiający życiorys i twórczość Henryka Sienkiewicza oraz wybrane fragmenty filmu ,,Quo vadis" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

Galeria

 
„BĄDŹ ŚWIADKIEM MIŁOSIERDZIA” PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

14 września grupa młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 wraz z nauczycielami udała się na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Serpelic.
Tegoroczne spotkanie, na które zaprosił ks. Biskup przebiegało pod hasłem: „Bądź świadkiem miłosierdzia” i było podziękowaniem za przeżycie Światowych Dni Młodzieży zarówno w diecezji, jak i w Krakowie. Organizator spotkania ks. dr Andrzej Lubowiecki, podkreślił, że było to także dziękczynienie za 25 lat Diecezji Drohiczyńskiej, wielkie dary miłosierdzia otrzymywane w Roku Miłosierdzia oraz Chrzest Polski i chrzest każdego z przybyłych. Przypominały o tym kopia krzyża i ikona Maryi Światowych Dni Młodzieży, chrzcielnica i paschał, przy których odnowiono przyrzeczenia chrzcielne, a także ornaty celebransów, pochodzące ze spotkania młodzieży świata z papieżem Franciszkiem w Brzegach pod Krakowem.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata - Polska 2016 PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

Sprzątanie Świata - Polska 2016

Podaj dalej…

Drugie życie odpadów

16 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego uczestniczyli w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.
Uczniowie klasy Ii pod opieką nauczycieli wzięli udział w praktycznej lekcji kreowania postaw przyjaznych środowisku w zakresie rozwoju zrównoważonego ( ekorozwoju ), poszanowania zasobów naturalnych, a także racjonalnej gospodarki odpadami. Zdobyli cenną wiedzę na temat odpowiedzialności za stan środowiska i roli, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w mieście.
Urząd Miasta Sokołów Podlaski zaopatrzył uczniów w niezbędne do przeprowadzenia akcji worki i rękawice, a także materiały i obsługę organizacyjną.
Opiekunowie: Iwona Piętka, Elżbieta Gdula


 
NARODOWE CZYTANIE NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

Na początku nowego roku szkolnego nauczyciele języka polskiego zorganizowali NARODOWE CZYTANIE w klasach I i II.  Ogólnopolska akcja wpisuje się w politykę oświatową MEN, która jako pierwsze zadanie na rok 2017/2018 wymienia upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie bardzo chętnie podjęli tę inicjatywę. Lektura, którą w tym roku wybrano podczas internetowego głosowania -  to książka „Qvo vadis?” H. Sienkiewicza.
To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił Prezydent RP Andrzej Duda, który sprawował patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem ogólnopolskim.
Powieść historyczna wpisuje się w założenia podstawy programowej z języka polskiego zarówno na III, jak i na IV etapie kształcenia.
Niech refleksja płynąca z przeczytanych fragmentów „Qvo vadis?” przyczyni się do większej wrażliwości w patrzeniu na świat, niech będzie inspiracją dla uczniów do częstego obcowania z literaturą piękną.

Galeria

 
Warsztaty profilaktyczne pt."ŚWIADOMOA KOBIETA = ZDROWE DZIECKO" PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

Uczennice naszj szkoły miały możliwość uczestniczyć w warsztatach profilaktycznych pt."ŚWIADOMOA KOBIETA = ZDROWE DZIECKO" prowadzonych prez p. Ewę Murawską - psychologa z Poradni Psychologiczno Peagogicznej. Warsztaty są realizoawne w ramach projektu współfinnsowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i są dedykowane młodym dziewczętom - przyszłym matkom. Tematem warsztatów jest FAS tzw. Zespół Alkoholowo - Płodowy czyli jakie konsekwencje dla dziecka niesie ze sobą spożywanie alkoholu przez ciężarne kobiety. Pierwsze warsztaty dla dziewcząt odbyły się 12.09.2016r. Uczennice aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z zaciekawieniem słuchały wykładu w związku z czym planowane są kolejne grupy warsztatowe dzięki czemu dziewczęta będą miały okazję zwiększyć swoją świadomość w tym obszarze.

Więcej…
 
Zajęcia profilaktyczne z psychologiem PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

Dnia, 08.09.2016r. dla uczniów naszej szkoły odbyły się zajęcia profilaktyczne z psychologiem p. Ewą Murawską. Tematem zajęć były środki psychoaktywne z nacikiem na tabletki zawierające amfetaminę po które coraz częściej sięgają młoe dziewczęta z zamiarem pozbycia się zbędnych kilogramów po czym w niedłygim czasie okazuje się, że są uzależnione od amfetaminy. Zajęcia miały na celu ukazanie przykrych konsekwencji związanych z nabywaniem w internecie środków nieznanego pochodzenia. Kolejną kwestią będącą ostatnimi czasy "na topie" było omówienie działania tabletki GHB potocznie zwanej tabletką gwałtu jako przestroga zwłaszcza dla dziewcząt aby kontrolowały miejsca w których zostawiają swoje napoje podczas wszelkiego rodzaju spotkań towarzyskich oraz z rozwagą dobierały towarzystwo.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 8

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.