RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

PODSUMOWANIE XII EDYCJI „KONKURSU - ZBIÓRKA MAKULATURY” PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

 

Przed końcem ubiegłego roku szkolnego 2015/2016 tj.23 czerwca br został rozstrzygnięty konkurs, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego dot.zbiórki makulatury, w którym aktywny udział brali uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim oraz ich rodziny.

Konkurs trwał od 7 grudnia2015r do końca marca 2016r. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko i jest odpowiedzialny za jego stan obecny i przyszły. W odpowiedzi, za nasze uczestnictwo i uzyskane efekty otrzymaliśmy DYPLOM UZNANIA podpisany przez Pan Adama Struzika –Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nasza szkoła zajęła VI miejsce wśród 24 szkół ponadgimnazjalnych z terenu woj.mazowieckiego. W czasie podsumowania konkursu Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Pan Marcin Podgórski stwierdził, że cieszy fakt nieustannego zainteresowania konkursem, a ilość zebranej makulatury pozwoliła uchronić przed wycięciem las o powierzchni 12 hektarów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesu. W tym nowym roku szkolnym mamy jednak nadzieję, że przy kolejnej edycji tego konkursu, dzięki naszemu większemu zaangażowaniu, będziemy mogli uzyskać jeszcze wyższe osiągnięcia.

Koordynator akcji – Elżbieta Gdula

Więcej…
 
Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczął się uroczystością w świetlicy szkolnej. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego prowadzący serdecznie powitali wszystkich zgromadzonych : dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i uczniów. Szczególnie w społeczności szkolnej powitani zostali uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.
Są to klasy:
· I a Liceum Ogólnokształcące klasa policyjno-strażacka i medyczno-sportowa,  wychowawca- pan Rusłan Mielniczuk
· I e technik ekonomista z innowacją asystencko- sekretarską i technik logistyk- klasa wojskowa, wychowawca- pani Halina Chojecka
· I f technik logistyk-klasa wojskowa,  wychowawca- pan Krzysztof Niemirka
· I i technik mechanik i technik hotelarstwa z elementami aranżacji florystycznych wnętrz,  wychowawca- Pani Bożena Niegowska
· I j technik informatyk z innowacją,, Tworzenie gier komputerowych”, wychowawca- pani Magdalena Linczewska
· I L Zasadnicza Szkoła Zawodowa,  wychowawca- pani Ewa Dobrzycka

Więcej…
 
Spotkanie integracyjne klas pierwszych PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

31.08.2016r. o godzinie 10.00. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie integracyjne klas pierwszych z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego wraz z wychowawcami. Na początku spotkania Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska uroczyście i niezwykle serdecznie przywitała uczniów, którzy postanowili wybrać naszą szkołę, jako miejsce, które pomoże im przygotować się do startu w dorosłe życie. Młodzi ludzie z dużym zainteresowaniem słuchali o wszystkich udogodnieniach, które czekają na nich w naszej placówce. Szeroki wachlarz propozycji otwiera przepiękna hala sportowa, sala gimnastyczna, sala do zajęć tanecznych, strzelnica, siłownia, biblioteka, profesjonalnie wyposażone pracownie – wszystko po to, aby każdy z uczniów mógł się rozwijać w wybranym przez siebie kierunku. Następnie Pan Wicedyrektor Marek Lewoniec przedstawił wychowawców klas pierwszych, po czym uczniowie wraz ze swoimi opiekunami udali się do sal lekcyjnych, gdzie zostały im przedstawione zasady bezpieczeństwa oraz normy panujące w szkole. Był to również czas na zapoznanie się z koleżankami i kolegami oraz z wychowawcą. Ostatnim elementem spotkania integracyjnego było zaprezentowanie uczniom budynku szkoły, w którym spędzą kolejne trzy lub cztery lata.

Drodzy uczniowie klas pierwszych! Życzymy Wam samych sukcesów! Niech czas spędzony w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego będzie dla Was owocny.

Galeria

 
Spotkanie integracyjne klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017 PDF Drukuj
Aktualności
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego zaprasza uczniów klas I na spotkanie integracyjne z wychowawcą w dniu 31 sierpnia (środa):

10.00 – powitanie w świetlicy szkolnej

10.15 – spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych

Klasa

Profil/Zawód

Sala

Wychowawca

Ia

Klasa policyjno – strażacka/medyczno - sportowa

105

Rusłan Mielniczuk

Ie

Technik ekonomista
z innowacją asystencko - sekretarską/Technik logistyk – klasa wojskowa

212

Halina Chojecka

If

Technik logistyk – klasa wojskowa

203

Krzysztof Niemirka

Ii

Technik mechanik/Technik hotelarstwa
z elementami aranżacji florystycznych wnętrz

204

Bożena Niegowska

Ij

Technik informatyk
z innowacją „Tworzenie gier komputerowych”

207

Magdalena Linczewska

IL

Zasadnicza Szkoła Zawodowa – klasa wielozawodowa

104

Ewa Dobrzycka


 
Jasełka Bożonarodzeniowe PDF Drukuj
Wolontariat
Wpisany przez Administrator   

„ZAWSZE ILEKROĆ USMIECHNIESZ SIĘ

  DO SWOJEGO BRATA

  I WYCIĄGNIESZ DO NIEGO RĘKĘ     

 JEST BOŻE NARODZENIE”

                                  MATKA TERESA Z KALKUTY

 

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, w którym wszystko wydaje się piękniejsze, łatwiejsze, a w sercach ludzi rodzi się pokój i dobro. Blask choinek rozświetla nasze twarze. Życzliwość serca powoduje zwolnienie codziennego biegu życia. Jest to piękna pora roku, pełna zadumy i refleksji.

W poniedziałek 21 grudnia 2015 roku odbyła się szkolna uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

W blasku świątecznej dekoracji ks. Arkadiusz Tymoszuk odczytał słowa Ewangelii św.Łukasza o narodzeniu Pańskim i poświęcił opłatki oraz przekazał je zespołom klasowym. Piękne, tradycyjne i nowoczesne kolędy zaśpiewał szkolny zespół  muzyczny Szara Band, pod kierunkiem pana Bogusława Kwiatkowskiego. Zespół tworzą uczniowie: Gabriela Smolik, Klaudia Matysiak, Sylwia Stelengowska, Wiktoria Czarnocka, Kamil Krysiak, Tomek Sosnowski, Piotr Kuryłek i Katarzyna Wojtczuk. Uczniowie zaprezentowali scenki teatralne inspirowane opowiadaniami B. Ferrero. Pierwsza scenka dotyczyła uczynków miłosierdzia względem drugiego człowieka. W rolę pasterza Jonasza, szukającego maleńkiego Jezusa, wcielił się Krzysztof Sapieja z klasy IF, kobietę z płaczącym z zimna dzieckiem zagrała Dominika Małczuk z klasy IIB, głodną dziewczynę – Sylwia Stelengowska II B, a anioła – Kamila Stephan z II B.W drugiej scence : chłopaka z sercem zagrał Konrad Bieniak z klasy II B, Starca – ks. Arkadiusz Tymoszuk (debiut sceniczny w naszej szkole). Trzecia scenka mówiła o miłości dorosłych, zabieganych dzieci względem starszych, osamotnionych rodziców. Rolę Staruszka zagrał, wspomniany wcześniej aktor - Konrad Bieniak z kl. II B, a rolę listonosza – Grzegorz Krysiak z II B. Obsługa techniczna: Krzysztof Krasnodębski z IVJ. Prowadzenie spotkania: Patrycja Czapska -  klasa I A i Kamil Wasik - klasa I J. Nad całością przedsięwzięcia czuwali nauczyciele: pani Milena Nowaszewska, pan Bogusław Kwiatkowski i ksiądz Arkadiusz Tymoszuk. Dekorację przygotowała pani Magda Filipiak z młodzieżą.

Święta Bożego Narodzenia mają bardzo głęboki wymiar duchowy. Jest to czas zadumy i zatrzymania się, w którym możemy pozwolić sobie na luksus czekania na Kogoś ważnego…

Przygotowała: M. Nowaszewska

Galeria

 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Zespole Szkół Nr 1 PDF Drukuj
Wolontariat
Wpisany przez Administrator   

„Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością,
 obudziłam się i spostrzegłam,
 że życie jest służbą na rzecz innych.
 Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."

                                                                            Matka Teresa z Kalkuty

 

Dnia 7 grudnia 2015 roku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował Święto Wolontariusza w naszej szkole.

Celem przedsięwzięcia było podziękowanie uczniom za pracę na rzecz drugiego człowieka, którą wykonują z potrzeby serca, bezinteresownie. Bo przecież wolontariusz to osoba zwyczajna, ale i wyjątkowa zarazem. Odważna, ale też umiejąca się wycofać wtedy, kiedy trzeba. Osoba, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca swój czas na pomaganie. Ktoś, kto mimo swojego młodego wieku zachwyca: swoją postawą, zachowaniem i rozsiewaniem na świecie dobra.

Nasi uczniowie angażują się w liczne przedsięwzięcia. Tylko w tym roku szkolnym pomagali podczas organizacji XI Integracyjnych Spotkań Muzyczno – Tanecznych, Biegu Niepodległości a także systematycznie pomagają odrabiać lekcje uczniom szkół podstawowych.

Gościem spotkania była pani Jolanta Bogaj – koordynator wolontariatu i pracownik CPS w Sokołowie Podlaskim oraz pan Maciej Kowalczyk – przedstawiciel OSiR.

Wolontariusze za swoją pracę otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz dużo ciepłych podziękowań od zaproszonych gości i od dyrekcji szkoły.

Na zakończenie szkolny zespół SzaraBand, pod opieką pana Bogusława Kwiatkowskiego, zaprezentował piękny koncert.

Uroczystość przygotowali opiekunowie: pani Milena Nowaszewska i pan Jerzy Bujalski. Dekoracje pani Magda Filipiak.

Przygotowała: M. Nowaszewska

Galeria

 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 8

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.