RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju ZS Nr 1
Raport z przeprowadzonej ankiety oceniającej kurs „Obrabiarki sterowane numerycznie” PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Przeczytaj raport
 
Raport z kursu księgowości komputerowej PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Przeczytaj raport
 
Raport z kursu pracownik magazynowy z obsługą komputera i wózka widłowego PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Przeczytaj raport
 
Raport z kursu barmańskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Przeczytaj raport
 
Mechanicy podbijają Wrocław i Sudety! PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Kusak, Justyna Maćkowiak   

W dniach 19-23.11.2012r uczniowie klas III i, II i wraz z opiekunami: p. wicedyrektor Jolantą Cudziło Abramczuk, p. Justyną Maćkowiak, p. Agnieszką Kusak oraz p. Adamem Elbichem uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce edukacyjnej do Wrocławia i okolic finansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL. Działanie 9.2 „ Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego’, projekt szkolny „ Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim”.

Harmonogram wycieczki był napięty a program bardzo bogaty. Uczestnicy tego wyjazdu zwiedzali Wrocław i jego dzielnice. To przepiękne i ogromne miasto robi wrażenie zarówno w dzień jak i w nocy. Bardzo bogata i niebanalna architektura nadaje temu miastu niepowtarzalny styl i klimat, który przyciągał (między innymi: Marlenę Dietrich, Pablo Picasso) i dalej przyciąga ludzi ze świata sztuki i kultury. Uczniowie obejrzeli również niepowtarzalne dzieło malarskie „Panoramę Racławicką” (o rozmiarze: 15m x 114m, do zagruntowania płótna zużyto 750 kg farby ) obrazujące bitwę pod Racławicami, którego pomysłodawcami byli Jan Styka (1858-1925) i znany batalista Wojciech Kossak (1856-1942).   Żadne słowa i zdjęcia nie oddadzą niepowtarzalności tego majstersztyku.

Niedaleko Wrocławia w Polkowicach znajduje się fabryka silników samochodowych marki Volkswagen. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się ze strukturą tak ogromnego zakładu, z organizacją pracy i funkcjonowaniem poszczególnych działów i maszyn montażowych. Pracownicy fabryki udzielili uczniom potrzebnych informacji dotyczących możliwości zatrudnienia, odbycia stażu czy praktyk szkolnych. Warto również podkreślić iż znajomość języków obcych a w szczególności języka niemieckiego w tak rozwiniętej międzynarodowej firmie jest obligatoryjna. Po tym jakże cennym zawodowym doświadczeniu udaliśmy się w dalszą podróż w okolice Dolnego Śląska. Zahaczyliśmy o Karpacz, Szklarską Porębę oraz przepiękny rezerwat przyrody Skalne Miasto w Czechach. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną podczas 6 godzinnej wyprawy w Sudety i Karkonosze. Po drodze odwiedzili dwa bardzo malowniczo położone schroniska górskie „Samotnię” i „Strzechę Akademicką” oraz małą skocznię Orlinek. Następnie odwiedzili Park Miniatur w Kowarach, który swoimi precyzyjnymi makietami zamków, dworków i zabytków Dolnego Śląska pozostawia niezatarty ślad w pamięci. Ostatniego dnia pobytu uczestnicy zwiedzili tajemniczy zamek Książ, który słynie ze swoich ogromnych rozmiarów, setek kilometrów podziemnych korytarzy i pomieszczeń, które niejednemu historykowi i architektowi spędzają sen z powiek. Zarówno sam zamek jak i okoliczne kompleksy leśne kryją wiele tajemnic i nieodkrytych skarbów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii, ponieważ nie wszystko da się opisać słowami!

Galeria

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 10

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.